انتشار کتاب «مبانی اکوبیولوژی زئوپلانکتون های دریایی»

انتشار کتاب «مبانی اکوبیولوژی زئوپلانکتون های دریایی» توسط سرکار خانم دکتر سخایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۱۴ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۷ کد : ۱۴۳۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۱۳
در راستای رفع کمبود منابع دانشگاهی مورد نیاز به زبان فارسی، کتاب «مبانی اکوبیولوژی زئوپلانکتون های دریایی» در حوزه موضوعی زیست شناسی دریا که حاصل فعالیت های علمی - پژوهشی دکتر نسرین سخایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر می باشد، منتشر گردید.
انتشار کتاب «مبانی اکوبیولوژی زئوپلانکتون های دریایی» توسط سرکار خانم دکتر سخایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

کتاب «مبانی اکوبیولوژی زئوپلانکتون های دریایی» که توسط دکتر  نسرین سخایی و با همکاری آقای شهرام بذرافشان دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و عضو موسسه آموزش عالی زند شیراز تألیف شده است، کتابی ارزشمند جهت مرور کلی بر اکولوژی و بیولوژی زئوپلانکتونها است که با هدف رفع کمبود منابع فارسی دروس دانشگاهی رشته زیست شناسی دریا، نگارش شده است.

در فصول این کتاب به معرفی و اهمیت زئوپلانکتون ها، انواع روش های نمونه برداری زئوپلانکتون ها در پژوهش های مختلف، تأثیر تغییرات اقلیمی بر روی زئوپلانکتون ها و همچنین سایر جنبه های زیستی زئوپلانکتون ها همانند نورزایی زیستی در دریا، نقش لاروها در جمعیت زئوپلانکتون ها و مهاجرت در زئوپلانکتون ها و غیره پرداخته شده است.

امید است که این کتاب دیدگاه ها و ایده های جدیدی در مورد این گروه از جانوران دریایی برای برای دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی رشته های مرتبط با زیست شناسی و شیلات و همچنین کارشناسان بخش های پژوهشی کشور ایجاد نماید.

امکان خرید حضوری با مراجعه به اداره انتشارات دانشگاه واقع در سازمان مرکزی و خرید آنلاین این کتاب از اینجا فراهم شده است.

کلید واژه ها: کتاب، انتشار


نظر شما :